ZAJĘCIA OTWARTE - przedszkole

ZAJĘCIA OTWARTE

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „BIEDRONKI”

KOCHANA MAMO…
      „NIECH UŚMIECH NIGDY NIE ZNIKA Z TWEJ TWARZY
      I SPEŁNI SIĘ WSZYSTKO O CZYM TYLKO MARZYSZ!”

Dnia 24 maja odbyły się zajęcia otwarte w grupie „Biedronki”. Celem zajęć było okazanie mamom wdzięczności,  miłości i szacunku tak jak potrafią najmłodsi piosenką, tańcem , wierszem i życzeniami z osobiście wykonanym portretem mamy w ramce. Przedszkolaki uczyły się też odpowiedzialności poprzez przygotowanie stolików, nakrycie i przyniesienie swojej mamie słodkiego poczęstunku. Spotkanie przebiegło w uroczystej, miłej atmosferze.
Zajęcia otwarte w grupie „Motylki”
8 marca dzieci wraz z panią zaprosiły mamy oraz panią dyrektor Monikę Skrobot na zajęcia. Celem tego spotkania było  wzmocnienie więzi emocjonalnej między mamą a dzieckiem, oraz ukazanie rodzicom form i metod pracy z dziećmi w przedszkolu , kształcących umiejętności: słuchania ze zrozumieniem, czytania, liczenia, wdrażania dzieci do wspólne zgodnej pracy i zabawy. Dzieci podczas zabaw odszukiwały pierwszą literkę swojego imienia oraz imienia mamy, układały z kolorowego drucika określone literki, dzieliły wyrazy na sylaby, liczyły ich ilość. Rozpoznawały i nazywały podstawowe figury geometryczne, liczyły ilość uderzeń w bębenek wskazując właściwą cyfrę. Bawiły się wspólnie  z mamami podczas zabaw np. „Witam cię”, „Samochodzik”, „Masażyk”. Na zakończenie zajęć dzieci złożyły życzenia swoim mamom, wręczyły kwiatek- aloes, który same zasadziły  i ozdobiły bibułkowym kwiatkiem oraz  poczęstowały słodkim ciasteczkiem- szyszką z ryżu preparowanego przygotowaną samodzielnie przez dzieci dzień wcześniej. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Monika Skrobot, dziękując wszystkim mamom za przybycie i wspólnie spędzony miło czas, życząc” Wszelkiej pomyślności z okazji dnia Kobiet.”

Copyright 2015. All rights reserved.