2018_2019 - przedszkole

Przejdź do treści

Menu główne:

2018_2019

HISTORIA

DZIEŃ DZIECKA"

2 czerwca 2019 roku nasze przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w zorganizowanym przez GOK Łużna, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łużnej oraz Niepubliczne Przedszkole "Tuptuś" „Dniu Dziecka". Tego dnia na scenie, oprócz grupy animatorów prowadzącej gry i zabawy dla dzieci, wystąpiły również dzieci z obydwu przedszkoli. Po występach, dzieci miały możliwość wspaniałej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dla wszystkich uczestników pikniku rodzice przedszkolaków przygotowali pyszne ciasteczka i soki. W trakcie spotkania kto chciał, mógł się zapoznać za wyposażeniem policji i straży pożarnej. Tak więc atrakcji było wiele.


„DZIEŃ OTWARTY” W URZĘDZIE GMINY ŁUŻNA


27 maja 2019 r. dzieci z grup starszych „Motylki” i „Krasnale” uczestniczyły w przygotowanym przez Urząd Gminy Łużna „Dniu Otwartym”. Przedszkolaki  z zasadami funkcjonowania urzędu zaznajomił pan wójt Mariusz Tarsa. Dzieci  z zainteresowaniem słuchały informacji na temat jego pracy oraz całego urzędu. Wycieczka po urzędzie obejmowała m.in. wizytę na sali obrad, serwerowni, najważniejszych referatach oraz gabinecie Wójta i Skarbnika Gminy. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominek.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
„Dziś dla babci  słońce mamy
i całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek  składa
i piosenki śpiewa wnusia”.


 Każdy wnuk i wnuczka pamięta o święcie Babci i Dziadka i z niecierpliwością na tę uroczystość czeka. Dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami w rodzinie  poprzez fakt swojego istnienia, przez silną miłość jaką darzą wnuczęta oraz pomoc jakiej mogą im udzielać. Dzieci, które dużo czasu spędzają z dziadkami doceniają ich cierpliwość, doznaną opiekę, a szczególnie wspólną zabawę, na którą rodzice nieraz nie mają czasu.

31. 01.2019r o godzinie 10  gościliśmy w  naszym przedszkolu kochane Babcie i drogich Dziadków, którzy zawsze bardzo chętnie i licznie przybywają na tę przemiłą uroczystość. Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łużnej. Pani dyrektor Monika Skrobot serdecznym i ciepłym słowem powitała zebranych gości, następnie oddała głos przedszkolakom, które z przejęciem zaprezentowały przygotowane występy. Wśród nich nie zabrakło: wierszy, piosenek, inscenizacji, życzeń, a także dobrych rad dla kochanych dziadków. Każda grupa przedstawiła także piękny taniec: „Biedronki” zatańczyły „ Kujawiaczka”. „Krasnale” rozśmieszały i bawiły gości tańcem „Babuszki”, natomiast „Motylki”  zaprezentowały zimowy taniec do muzyki klasycznej Vivaldiego. Kończąc przedstawienie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły przygotowane upominki.  Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia, podziękowała za liczne przybycie, po czym zaprosiła gości na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego